Přejít k hlavnímu obsahu

Cestovní ruch je pro Českou republiku klíčový, musí se na něj nahlížet jako na průmysl

Turismus je třeba začít brát jako součást průmyslu. Jde o velmi důležitý sektor pro podnikatele, akademiky, samosprávy i stát. Zaměstnává deseti tisíce lidí a generuje miliardové příjmy. Oblast, kterou velmi poznamenala už pandemie covidu-19, však aktuálně zásadně ovlivňují vysoké ceny energií. I to zaznělo na Fóru partnerských regionů Jihočeského kraje, který se uskutečnil v Hluboké nad Vltavou. 3. ročníku tradiční akce se zúčastnilo téměř 300 hostů z celého světa.

Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje bylo opět setkáním přátel

V Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou se 21. a 22. září uskutečnilo již třetí Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje. Mělo mít pořadové číslo čtyři, ale před dvěma lety se akce nekonala kvůli pandemii koronaviru. „Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje se stalo již tradiční, významnou mezinárodní konferencí a setkáním přátel z mnoha koutů světa. A jak jsme se za ty uplynulé ročníky mohli už přesvědčit, tak společnými silami a úsilím dokážeme překonat jakoukoliv vzdálenost a dokážeme fungovat jako rovnocenní partneři,“ řekl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

test1

testík1

Ismayilli

Region Ismayilli, který se nachází se na jižních svazích Velkého Kavkazu, obklopený lesy a horami, je jedním z nejkrásnějších regionů Ázerbájdžánu. Kořeny regionu Ismayilli sahají až do starověké kavkazské Albánie ve druhém stolení před naším letopočtem.

Nejvyšší političtí představitelé: Rozloha:
2 074 km²
Počet obyvatel:
86 100
Hlavní město: Oficiální stránky:

Donghai

Donghai se nachází v provincii Jiangsu [Ťiang-su] (cca 500 km od Šanghaje).  V oblasti Donghai žije na 1,2 milionů lidí a rozkládá se na ploše zhruba čtyřikrát větší než Praha.

 S více jak sedmdesáti procenty národních rezerv vysoce kvalitních surovin pro výrobu skla je známá jako Země křišťálu. Zhruba 80 % čínské produkce křišťálu pochází právě z Donghai. Čínská vláda se snaží udělat z této oblasti světové centrum skla, o čemž svědčí i nedávný zápis do seznamu kulturního dědictví UNESCO a výhodné pobídky pro podnikatele.

Nejvyšší političtí představitelé: Rozloha:
1 984 km²
Počet obyvatel:
1 200 000
Správní členění:

Heilongjiang

Provincie se nachází na severovýchodě země a hraničí s Ruskem. Hlavním městem je Harbin.

V současné době je zde v provozu 5.464 km železnic, 67.076 km silnic (z toho 958 km dálnic) a 5.057 km vodních cest (otevřené přístavy ve městech Harbin, Jiamusi, Heihe a Tongjiang). Nachází se zde 5 civilních letišť – Harbin, Qiqihar, Mudanjiang, Jiamusi a Heihe.

Nejvyšší političtí představitelé: Rozloha:
454 800 km²
Počet obyvatel:
38 000 000
Hlavní město:

Lvovská oblast

Lvovská oblast je jednou ze samosprávných oblastí Ukrajiny, rozkládá se v západní části země u hranic s Polskem. Je centrální částí historického regionu Halič, po staletí byla součástí Polska, resp. Rakouského císařství. Hlavním městem oblasti je Lvov, jehož centrum je zapsáno na seznam UNESCO. V regionu se dochovalo značné množství starověkých dřevěných kostelů, zejména čtyři karpatské dřevěné chrámy, které figurují na seznamu světového dědictví UNESCO. Lvovská oblast je převážně pahorkatinná s průměrnou výškou okolo 300 m., na jihu se zvedají lesnaté Karpaty.

Nejvyšší političtí představitelé: Rozloha:
21 833 km²
Počet obyvatel:
2 529 608
Hlavní město: Oficiální stránky:

Kraj Vysočina

Kraj Vysočina je pátým největším krajem v České republice. Přírodní podmínky rozptýlily obyvatele Vysočiny do více než tisíce sídel, která jsou propojena hustou sítí silnic. Toto uspořádání umožňuje využívat pozitiva venkovského bydlení a přitom zaručuje dostupnost městského centra. Kraj je umístěn v dopravním i geografickém středu země. Vysočinou prochází hlavní dopravní tepna České republiky dálnice D1. Ekonomika východní části kraje je ovlivněna sousedící brněnskou aglomerací, severozápadní část kraje je již spádovou oblastí hlavního města Prahy.

Nejvyšší političtí představitelé: Rozloha:
6 796 km²
Počet obyvatel:
508 722
Hlavní město: Správní členění: Oficiální stránky:

Vídeň

Vídeň je jako rakouské hlavní město a zároveň spolková země kosmopolitní metropolí v srdci Evropy, díky čemuž je to velmi živé a prosperující město.

Nejvyšší političtí představitelé: Rozloha:
415 km²
Počet obyvatel:
1 867 582
Hlavní město: Správní členění: Oficiální stránky:
Subscribe to